‌هیتو مشتریان خود را جزئی از خانواده‌ی خود می‌داند. هدف هیتو شیک‌پوشی، استایل و راحتی در انتخاب لباس است. از آن‌جا که ما دوست داریم لباس‌های‌مان با لذت پوشیده ِشوند و می‌دانیم در خرید آنلاین ممکن است ریسک و تردید وجود داشته باشد، لذا تعویض / بازگرداندن کالا یکی از ویژگی‌های بارز و تضمین‌شده‌ی هیتو در فرهنگ‌سازی خرید آنلاین می‌باشد. سیاست‌های تعویض و بازگرداندن کالای ما را در زیر بخوانید

سیاست‌های تعویض و بازگردان کالا:

  • تقاضای بازگرداندن / تعویض کالا بایستی تا سه روز بعد از زمان خرید صورت پذیرد.
  • کالای مورد نظر نباید پوشیده، پاره، یا شسته شده باشد. تگ‌ها و لِیبل‌هایی که به همراه کالا ارسال شده بایستی به هیتو برگردانده شود.
  • تعویض فقط برای لباس‌هایی مقدور است که رنگ و سایز دیگری از همان لباس مد نظر شما باشد.
  • اگر می‌خواهید کالای خود را با محصول دیگری تعویض کنید، لطفاً محصول خود را پس‌فرستاده و مراحل بازگرداندن کالا را انجام دهید و سفارش جدیدی را هم‎زمان ثبت کنید.
  • فرم تعویض / بازگرداندن کالا و فرم سفارش (که در تاریخچه‌ی سفارشات) قابل دسترس است را به همراه کالای ارسالی بفرستید.
  • شما می‌توانید بسته‌ی خود را به هر روشی که دوست دارید برای ما ارسال کنید. تا زمانی که مرسوله سالم به هیتو برگردانده شود روش ارسال به انتخاب شما است.

به یاد داشته باشید: هزینه‌ی ارسال بسته‌ی بازگشتی به هیتو، به عهده‌ی خریدار می‌باشد.

مراحل بازگرداندن / تعویض کالا:

قدم اول: به صفحه‌ی تاریخچه‌ی سفارشات رفته و روی سفارشی که می‌خواهید پس‌فرستاده یا تعویض کنید کلیک کنید. از صفحه‌ی جزئیات سفارش با دکمه PRINT پایین صفحه پرینت بگیرید.

قدم دوم: فرم تعویض /  بازگرداندن کالا را از این صفحه پر کنید و پرینت بگیرید. این فرم و صفحه‌ی جزئیات سفارش خود را همراه با بسته‌ای که برای ما می‌فرستید ارسال کنید.

قدم سوم: بعد از این‌که بسته‌ی شما به دست ما رسید و مراحل بررسی آن طی شد، از طرف خدمات مشتریان (از طریق تلفن یا ای‎میل) با شما تماس برقرار خواهد شد.

قدم چهارم: مراحل بازگشت / تعویض کالا بعد از دریافت مرسوله‌ی شما آغاز می‌شود. بازپرداخت به شما تا ۷۲ ساعت کاری بعد از دریافت کالا انجام خواهد شد. بعد از این‌که پروسه‌ی پرداخت کامل شد، ای‎میلی به شما زده می‌شود که حاوی اطلاعات ترنسفر مالی می‌باشد.

تماس با خدمات مشتریان: info@hitostyle.com

 

به یاد داشته باشید که برگرداندن کالا فقط برای اعضای باشگاه ویژه‌ی مشتریان هیتو امکان‌پذیر است و باقی دوستان هیتو می‌توانند اقدام به تعویض کالا بنمایند.