میشل اوباما

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

یکی از خارق‌العاده‌ترین سفارش‌هایی که تا به حال گرفته‌ام کشیدن میشل اوباما در این پیراهن بود.
زمانی که باراک اوباما در اولین جشن تحلیف خود از مهمانان پرسید «قبل از هر چیز، آیا همسرم زیبا نیست؟» احساسات مرا را در قالب کلمات بیان کرد. 

جکلین کِنِدی

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

در ۱۹ سپتامبر۱۹۶۱، جکلین کندی با پوشیدن این پیراهن دو رنگ Chez Ninon در مراسم شام رسمی‌ای که به افتخار پرزیدنت مانوئل پرادو -رئیس‌جمهور پرو- ترتیب داده شده بود، استاندارد جدیدی از شکوه و وقار را به کاخ سفید معرفی کرد.  

آیریس اپفل

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

زمانی که آیریس اپفل قدم به جایی می‌گذارد، محال است کسی بتواند حضور او را نادیده بگیرد. این طراح داخلی و نیویورکر اصیل شاهدی‌ست بر این مدعا که می‌توانید در هر سنی فوق‌العاده به نظر برسید؛ فقط کافی‌ست جسارت استفاده از رنگ‌های تند و زیورآلات خاص خودرا داشته باشید.

نام‌گذاری لباس‌های هیتو

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

نام‌گذاری کالکشن‌های هیتو همگی با الهام از هنر و ادبیاتند. این نام‌‌ها بر اساس یک فیلم، یک کتاب یا یک نقاش انتخاب شده است. همچنین عناوین لباس‌ها از شخصیت‌های همان فیلم یا کتاب یا… وام گرفته می‌شوند. پالت رنگی مجموعه نیز متاثر از همان فیلم‌، کتاب‌، یا هنرمند است. هر مجموعه مخاطب را وارد یک دنیای جدید می‌کند، دنیایی با آدم‌ها و قصه‌های جدید. هر لباس یک راوی‌ست و قصه‌ی خود و شخصیت خود را تعریف می‌کند. یک دامن می‌تواند متعلق به زنی عاشق باشد، یک کت می‌تواند متعلق به مردی مستبد باشد، یک پیراهن می‌تواند متعلق به دختری در شور زندگی باشد؛ تمام این داستان‌ها حول و حوش یک لباسند و زمانی که آن لباس را می‌پوشید، همه‌ی قصه‌ها روی تن شماست.

لباس‌های هیتو چندکاربردی‌اند؛

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

تمام مجموعه‌ لباس‌های «هیتو استایل» با این هدف طراحی می‌شوند که قابلیت چند کاربردی داشته باشند. همچنین با ترکیب لباس‌های هیتو، یک استایل چندمنظوره را خواهید داشت که می‌توانید بدون دغدغه‌ی این که کجا، چه لباسی بپوشید، در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف از یک ترکیب لباس استفاده کنید.

اورسایز چیست؟

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

لباس‌های «اورسایز» فارغ از سایز بدن طراحی می‌شوند. برش‌های این لباس‌ها معمولا هندسی‌اند و بر اساس شکل و فرم بدن و برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های آن نیستند. این لباس‌ها معمولا گشاد و آزادند و رها بودن بدن در آن‌ها، ویژگی مهم اورسایز است. اورسایز تقریبا تاریخی صد ساله را طی کرده است و در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی بود که توانست به عنوان یک سبک مستقل شناخته شود و در میان زنان و مردان طرفداران بسیاری پیدا کند.

یونیسکس چیست؟

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

«یونیسکس» اشاره به محصولات یا شیوه‌ی پوشش، سبک آرایش و حتی مدل رفتاری دارد. یونیسکس برای هر جنسیتی مناسب است زیرا مختص و محدود به جنسیت نیست. یونیسکس را در لغت تک‌جنسی، میان‌جنسی یا ‌فراجنسی معنا می‌کنند. در دنیای مد و لباس اشاره به محصولی دارد که قابل استفاده‌ توسط هر جنسیتی است. در محتوای این واژه، اتحاد و همبستگی میان دو جنس، مهم‌ترین ایده است. یونیسکس کلیشه‌های جنسیتی را پشت سر می‌گذارد و به خود انسان توجه می‌کند. کلیشه‌هایی که در تمام دنیا از کودکی وجود دارند مانند؛ دامن زنانه است و شلوار مردانه، قرمز رنگی زنانه است و آبی مردانه، تورها مخصوص زنانند و مناسب مردان نیستند. یونیسکس تمام این کلیشه‌ها را می‌شکند و انسان‌ها را دعوت می‌کند تا در اولین نگاه به این مهم توجه کنند که فرد مقابل قبل از هر چیزی یک انسان است.

سبک «مینیمال»

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

سبک «مینیمال» از هنرهای تجسمی آغاز شد. از میان هنرمندان روسی به وجود آمد و در آمریکا شکل گرفت. مینیمالیست‌ها با از بین بردن فریبندگی تصویری به شکل‌ها و رنگ‌های خالص دست یافتند. آن‌ها ساده‌گرایی را دنبال می‌کردند. مشهورترین جمله در باب مینیمال را لودویگ میس فن در روهه گفته است: « کمتر، بیشتر است.» با جای‌گذاری این جمله در هر کجا و همیشه می‌توان متوجه شد که یک اثر مینیمال است یا خیر.

مد ساختارشکن ژاپن

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

در دهه‌ی هشتاد میلادی مد اروپا دوره‌ای یکنواخت را طی می‌کرد. طراحان اروپایی در دایره‌ی امن خود حرکت می‌کردند. در آن میان دو طراح ژاپنی شروع به ساخت و نمایش دنیایی متفاوت از مد کردند. «یوهجی یاماموتو» و «ری کاواکوبو» از طراحان پیشتاز دهه‌ی هشتاد بودند که در قلب مد؛ «پاریس» تمام ساختارهای آن زمان را در هم شکستند. این دو به سرعت توانستند مسیر خود را از جریان مد اروپا جدا کنند و شروع به طراحی لباس‌های مفهوم‌گرا کردند. این نقطه مکان آغاز ساختارشکنی در مد بود.

لباس‌های هیتو ساده و راحتند

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

لباس‌های هیتو فراخ و آزادند. این خصوصیت باعث می‌شود که حتی پس از یک روز طولانی کاری درون لباس‌های هیتو احساس راحتی کنید، بدون این‌که فکر کنید می‌خواهید از آن‌ها خلاص شوید

فیلم مودیلیانی

ارسال شده در: کاناپه هیتو, وبلاگ | ۰

فیلم مودیلیانی روایت زندگی آمادئو مودیلیانی نقاش قرن بیستم را به تصویر می‌کشد. به جنون و عشق او در زندگی و هنرش می‌پردازد. همچنین نگاهی به رابطه‌ی پرتنش و رقابت میان پابلو پیکاسو و مودیلیانی دارد. آمادئو نقاشی دائم‌الخمر و فقیر بود که نقاشی‌هایش فروش نمی‌رفتند و تا زمان مرگ در فقر زیست.

0