انتخاب گوشواره

نحوه انتخاب گوشواره با توجه به فرم صورت

گوشواره از آن دسته زیورآلاتی است که می‌تواند استایل شما را از این رو به آن رو کند. به خصوص اگر سن شما بیشتر از ۴۰ سال باشد، می‌توانید با انتخاب گوشواره مناسب، کاری کنید که صورتتان جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد و به زیبایی بدرخشد. در حال حاضر تنوع گوشواره‌های موجود در بازار آن‌قدر زیاد است که احتمالاً نمی‌توانید به راحتی از میان آن‌ها مدل مناسب را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که «مد بودن» مهم‌ترین معیار برای انتخاب گوشواره نیست، بلکه شما باید بر اساس فرم صورت خود و چند فاکتور مهم دیگر گوشواره انتخاب کنید تا ظاهری شیک و مرتب داشته باشید. در این یادداشت قصد داریم شما را با چند نکته کاربردی برای انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت آشنا کنیم.

 

فرم گوشواره را با توجه به فرم صورت خود انتخاب کنید

گوشواره می‌تواند صورت شما را عریض‌تر، کشیده‌تر، لاغرتر یا چاق‌تر از حالت عادی نشان دهد. به همین دلیل بهتر است ابتدا فرم صورت خود را مشخص کنید و با توجه به آن گوشواره مناسبی انتخاب کنید. در ادامه، درباره انواع فرم صورت بیشتر برای شما شرح می‌دهیم.

فرم صورت مثلثی وارونه

اگر پیشانی شما عریض‌ترین قسمت از صورتتان است و هرچه به سمت پایین پیش می‌رود، چانه‌تان باریک و نوک‌تیز (مخروطی شکل) می‌شود، یعنی فرم صورتتان مثلثی وارونه است. این فرم صورت تقریباً شبیه به صورت قلبی شکل است، با این تفاوت که قد صورت شکل قلب کوتاه‌تر است و معمولاً چانه فردی که این فرم صورت را دارد، کمی برآمده است.

برای ایجاد تعادل در فرم صورت مثلثی وارونه، بهتر است گوشواره‌هایی را انتخاب کنید که حواس دیگران را از فرم پیشانی شما پرت کند و در عوض، کاری کند که فک شما عریض‌تر به نظر برسد. گوشواره آویز یا اشکی می‌تواند شما را به این هدف برساند.

انتخاب گوشواره

فرم صورت بیضی شکل

فرم صورت بیضی شکل تقریباً شبیه به فرم یک تخم مرغ است. اگر شما هم چنین فرم صورتی دارید، می‌توانید تقریباً از هر مدل گوشواره‌ای که دوست دارید استفاده کنید. با این حال، بهترین گزینه برای شما گوشواره مثلثی شکل یا میخی ساده است که استخوان‌های گونه‌های زیبایتان را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد.

انتخاب گوشواره

فرم صورت گرد

اگر عریض‌ترین قسمت صورت شما استخوان گونه‌هایتان است و چانه نوک‌تیزی ندارید، یعنی فرم صورتتان گرد است. در این حالت گوشواره اشکی یا آویز می‌تواند صورت شما را کشیده و باریک‌تر از حالت عادی نشان بدهد. سعی کنید از گوشواره‌های بزرگ دایره‌ای شکل، حلقه‌ای، میخی و دکمه‌ای که فرم گرد دارند و باعث می‌شوند که گردی صورت شما بیشتر مورد توجه دیگران قرار بگیرد، خودداری کنید.

انتخاب گوشواره

فرم صورت قلبی شکل

اگر پیشانی شما از گونه‌هایتان پهن‌تر است و نیمه پایینی صورتتان درست مثل یک قلب باریک می‌شود، یعنی فرم صورت شما قلبی شکل است. در این حالت شما می‌توانید چانه نوک‌تیز خود را با استفاده از گوشواره آویز یا اشکی، گردتر نشان بدهید. به طور کلی، گوشواره‌هایی که قسمت پایینی آن‌ها از قسمت بالایشان پهن‌تر است، می‌تواند قسمت پایین صورت شما را کمی گردتر از حالت عادی نشان بدهند و در نتیجه، نوعی تعادل در چهره‌تان برقرار کنند.

انتخاب گوشواره

فرم صورت کشیده و باریک

اگر فرم صورت شما باریک و کشیده است، می‌توانید از گوشواره‌ای استفاده کنید که صورتتان را پُرتر از حالت عادی نشان دهد. برای مثال، گوشواره میخی، آویز کوتاه، حلقه‌ای متوسط یا بزرگ می‌تواند صورت شما را گردتر نشان دهد و در نتیجه، نوعی تعادل در چهره‌تان برقرار کند.

انتخاب گوشواره

فرم صورت مربع شکل

اگر عرض پیشانی و استخوان فک شما تقریباً به یک اندازه و پهن است، یعنی فرم صورت مربع شکل دارید. در این حالت می‌توانید با استفاده از گوشواره مناسب، کاری کنید که زوایای تیز صورتتان کمی گردتر از حالت عادی به نظر برسند. برای رسیدن به این هدف، بهتر است سراغ گوشواره‌هایی بروید که اندازه آن‌ها متوسط تا بزرگ است و زوایای گردی دارند؛ برای مثال، گوشواره بیضی شکل، گرد، یا حلقه‌ای.

انتخاب گوشواره

فرم گوشواره را با توجه به مدل شخصیت خود انتخاب کنید

مدل شخصیت شما چگونه است؟ آیا فردی رمانتیک هستید که به لباس‌های ظریف علاقه دارد؟ در این حالت بهتر است که گوشواره با جزئیات گرد و دارای انحنا انتخاب کنید.

اگر فرد دراماتیک و احساساتی هستید که به استایل کژوال علاقه دارد، می‌توانید گوشواره‌هایی انتخاب کنید که لبه‌های تیز دارند؛ برای مثال، گوشواره‌هایی که به شکل یک مربع، مستطیل یا مثلث‌اند.

اگر فردی هنرمند و خلاقید، می‌توانید گوشواره آویز و رنگی مطابق با استایلتان انتخاب کنید.

اگر به لباس‌های ساده علاقه دارید، می‌توانید گوشواره ساده و کوچک انتخاب کنید که جزئیات زیادی ندارد و خیلی هم پر زرق و برق نیست.

 

 انتخاب رنگ گوشواره

با توجه به اینکه در چه فصلی از سال قرار دارید:

اگر توناژ رنگ پوست و مو و چشمان شما گرم است (برای مثال، هلویی یا زرد)، می‌توانید در فصل بهار و پاییز گوشواره فلزی به رنگ طلایی یا مسی انتخاب کنید تا زیبایی رنگ چهره‌تان دوچندان بشود.

اگر توناژ رنگ پوست و مو و چشمان شما سرد است (برای مثال، صورتی یا آبی)، می‌توانید در فصل تابستان و زمستان گوشواره فلزی به رنگ نقره‌ای یا طلایی انتخاب کنید تا به زیبایی بدرخشید.

دیدگاهتان را بنویسید