رنگ پاستلی

رنگ پاستلی چیست؟

رنگ‌های پاستلی هرساله به‌ عنوان مهم‌ترین ترند رنگی در بهار و تابستان وارد بازار می‌شوند و ما هم دائماً در این فکریم که این رنگ لباس‌ را با چه لباسی بپوشیم و یا چگونه آن‌ها را ست کنیم؟ قبل از این‌که به اصل موضوع بپردازیم باید بدانید آیا این رنگ با پوست شما همخوانی دارد؟ آیا این رنگ با سبک لباس پوشیدن من تناسب دارد؟ در این یادداشت نکات مهمی در مورد رنگ‌های پاستلی با شما در میان می‌گذاریم.

 

به چه رنگ‌هایی رنگ پاستلی گفته می‌شود؟

به هر رنگی که میزان اشباع یا خلوص (شدت) رنگ در آن کم تا متوسط باشد، رنگ پاستلی گفته می‌شود. این رنگ‌ها سایه‌هایرنگ پاستلی روشن‌تری از رنگ‌های اولیه هستند، مانند آبی کم‌رنگ، سبز نعنایی، صورتی روشن و بنفش کم‌رنگ. رنگ‌های پاستلی نمادی از سبکی، آرامش و لطافت‌اند و همان‌طور که در بالا اشاره شد بیشتر در فصل بهار و تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. چند نکته کلی در مورد رنگ‌های پاستلی در صنعت مد و فشن که خوب است بدانید:

رنگ‌های پاستلی سن شما را کمتر نشان می‌دهند. اگر از رنگ‌های پاستلی در استایل خود استفاده کنید بانمک و جذاب به نظر می‌رسید؛ و اگر توجه کرده باشید اغلب لباس‌های کودکان از رنگ‌های پاستلی تهیه شده‌اند.

هارمونی رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های خنثی. بهترین رنگ‌هایی که به خوبی با رنگ‌های پاستلی هماهنگ می‌شوند رنگ‌های خنثی هستند؛ رنگ‌هایی مانند شتری، خاکستری و بژ. وجود رنگ‌های خنثی در کنار رنگ‌های پاستلی باعث می‌شود این رنگ‌ها قوی‌تر و زنده‌تر از همیشه به نظر برسند.

رنگ‌های پاستلی بیشتر مناسب فصل بهارند. اگر به ترندهایی که هر ساله در فصل بهار تولید و به بازار عرضه می‌شوند توجه کنید، رنگ‌های پاستلی را به‌ راحتی میان آن‌ها مشاهده خواهید کرد.

اگر پوست روشن دارید، لازم است با رنگی قوی‌تر ترکیب کنید. برای مثال، ست بلوز بنفش پاستلی با یک دامن خاکستری تیره بسیار شیک خواهد بود. همچنین می‌توانید شلوار جین تیره را با یک پلیور زرد پاستلی به‌ خوبی ست کنید.

 

چگونه رنگ‌های پاستلی را با رنگ پوست هماهنگ کنیم؟

اگر رنگ پوستتان روشن است: رنگ‌های آبی، نارنجی و بنفش پاستلی برای شما بسیار مناسب است. برای ست کردن این رنگ‌ها کار سختی ندارید، کافی‌ست چند آیتم از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری انتخاب کنید.

اگر رنگ پوستتان متوسط است: رنگ‌های صورتی، سبز و زرد پاستلی برای شما بسیار مناسب است. برای ست کردن این رنگ‌ها نیز می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی مانند طوسی تیره بروید، البته کمی شجاعت به خرج دهید و سایر رنگ‌های خنثی را نیز امتحان کنید.

اگر رنگ پوستتان تیره است: رنگ‌های بنفش و زرد پاستلی برای شما بسیار مناسب است. البته با توجه به تیره بودن رنگ پوست توصیه می‌شود از پارچه‌های براق برای جلوه بیشتر استفاده کنید.

 

چگونه رنگ پاستلی را ست کنیم؟

رنگ پاستلیبه‌ صورت ساده می‌توانید یکی از ۴ روش زیر را برای پوشیدن رنگ‌های پاستلی انتخاب کنید:

مونوکروم: می‎توانید این رنگ را به‌ صورت تک‌رنگ انتخاب کرده و همه آیتم‌های خود را با آن هماهنگ کنید.

ترکیب رنگ‌های پاستلی: می‌توانید به کمک نکاتی که در این یادداشت اشاره کردیم، چند رنگ پاستلی را با هم بپوشید.

رنگ‌های خنثی: می‌توانید این رنگ لباس را با رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، شتری و … ست کنید.

رنگ‌های روشن: می‌توانید رنگ‌های پاستلی را با رنگ‌های روشن ست کنید.

 

مهم‌ترین نکته برای ست کردن رنگ‌های پاستلی چیست؟

مهم‌ترین نکته در مورد ست کردن رنگ‌های پاستلی این است که در استفاده از آن‌ها افراط نکنید. شاید پوشیدن لباسی یک‌دست لیمویی و ست کردن آن با کیف و کفشی به رنگ پاستلی در یک مهمانی شیک و جذاب به نظر برسد، اما برای فعالیت‌های روزمره این استایل کمی نامناسب است. برای اینک‌ه چنین اتفاقی رخ ندهد، بهتر است لباس رنگ روشن خود را با زیورآلات و اکسسوری به رنگ مشکی، سفید و یا دیگر رنگ‌های خنثی ست کنید. به‌ طور کلی وقتی در حال انتخاب یک لباس به رنگ پاستلی هستید، بهتر است مینیمالیسم و ساده بودن را در نظر بگیرید.

 

نتیجه‌گیری

شما می‌توانید رنگ‌های پاستلی را همه‌جا بپوشید، از محل کار گرفته تا یک مهمانی رسمی. همچنین به‌ راحتی می‌توانید این رنگ را وارد سبک لباس خود کنید، حتی اگر سبک شما بوهمین باشد. مهم نیست که قد و هیکل شما چگونه است، به‌ راحتی می‌توانید یکی از آیتم‌های لباس‌های بهاری یا تابستانه خود را از میان این رنگ‌ها انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید