بلندقد دیده شدن

راه‌های بلندقد دیده شدن

در دنیای مدرن امروزی و با ورود تکنولوژی به تمام ابعاد زندگی، شبکه‌های اجتماعی توانسته‌اند تا حد زیادی روی افکار انسان‌ها اثر بگذارند. یکی از آثار مخرب این موضوع، تغییر کردن معیارهای زیبایی است. در چنین شرایطی کاملاً طبیعی است هرکدام از ما در شرایطی خاص آرزو کنیم لاغرتر یا قدبلندتر باشیم. اگر قد نسبتاً کوتاهی دارید، شاید برایتان پیش آمده باشد که گاهی اوقات با خودتان بگویید «کاش قد من کمی بلندتر بود.» اصلاً نگران نباشید، خوشبختانه می‌توانید با ایجاد تغییراتی کوچک اما مهم در استایل لباس‌پوشیدن خود، کاری کنید که قدتان کمی بلندتر از حالت عادی به نظر برسد. برای مثال می‌توانید یک بلوز کاملاً فیت فرم بدن‌تان را با یک دامن یا شلوار بلند ست کنید. یا از اکسسوری‌هایی استفاده کنید که توجه افراد را به سمت بالاتنه شما جلب می‌کند، مثلاً یک کلاه بزرگ یا یک شال‌گردن بلند؛ اما یادتان باشد در هیچ شرایطی قوز نکنید و همیشه اعتماد به‌ نفس خود داشته باشید. در یادداشت امروز قصد داریم شما را با راه‌های بلندقد دیده شدن آشنا کنیم.

 

روش اول: انتخاب یک شلوار یا دامن مناسب

شلوار جین بلند و دم‌پا گشاد بپوشید

اگر شلوار جین بلندی بپوشید که دم‌پای آن کمی گشاد است، توجه دیگران را به سمت پاهای خود جلب می‌کنید و از این طریق، پاهایتان بلندتر از حالت عادی به نظر می‌رسند. با این‌ حال به یاد داشته باشید قد شلوارتان نباید آن‌قدر بلند باشد که روی زمین کشیده شود، در این حالت نتیجه برعکس می‌شود و قد شما از حالت عادی کوتاه‌تر به نظر خواهد رسید.

 

یک پیراهن کمردار انتخاب کنید که برای فرم بدنتان مناسب باشد

اگر عادت دارید پیراهن بپوشید، بهتر است پیراهن کمرداری انتخاب کنید که کمر آن روی قسمت بالایی باسن شما قرار می‌گیرد. این کار باعث می‌شود اندام شما متناسب‌تر و قدتان نیز بلندتر به نظر برسد. یادتان باشد تا حد امکان از پوشیدن لباس‌های خیلی بلند و گشاد خودداری کنید چون باعث می‌شوند قدتان از حالت عادی کوتاه‌تر به نظر برسد. مثلاً می‌توانید جای یک پیراهن ماکسی گشاد، پیراهنی انتخاب کنید که دامن آن مدل مدادی است.

 

یک شلوار فاق‌بلند یا دامن کمردار انتخاب کنید

هرچه کمر دامن یا شلواری که انتخاب می‌کنید بالاتر قرار بگیرد، اندام شما کشیده‌تر به نظر خواهند رسید. بنابراین بهتر است همیشه یک شلوار یا دامن فاق‌بلند انتخاب کنید. اگر فاق دامن یا شلواری که می‌پوشید خیلی کوتاه و روی باسن باشد، قد شما از حالت عادی کوتاه‌تر به نظر خواهد رسید.

راه‌های بلندقد دیده شدن

فاق شلوار شما نباید گشاد باشد

اگر متوجه شدید فاق شلوارتان چین می‌خورد و کمی گشاد است، حتماً در اولین فرصت پیش خیاط بروید تا این مشکل را برای شما برطرف کند. در غیر این صورت استایل و لباس‌های شما از مد افتاده به نظر می‌رسند. اگر فرصت ندارید پیش خیاط بروید، می‌توانید با استفاده از یک کمربند این مشکل را تا حدی برطرف کرده و از شل ایستادن شلوار خود جلوگیری کنید.

 

بهتر است انتهای پاچه شلوار روی قوزک پای شما قرار بگیرد

اگر دوست دارید قدتان از حالت عادی بلندتر به نظر برسد، این نکته را همیشه به یاد داشته باشید: بهتر است انتهای پاچه شلوار روی قوزک پای شما قرار بگیرد، نه بالاتر و نه پایین‌تر؛ در غیر این صورت قد شما کوتاه به نظر می‌رسد. اگر نمی‌توانید شلواری متناسب با قد خودتان پیدا کنید، می‌توانید برای کوتاه کردن قد شلوار از خیاط کمک بگیرید.

 

روش دوم: انتخاب بلوزهایی که قد شما را بلندتر نشان می‌دهند

بلوزهای یقه‌هفت بپوشید

یکی از لباس‌هایی که باعث می‌شود اندام شما بلندتر از حالت عادی به نظر برسد، بلوز یقه‌هفت است. شما می‌توانید این مدل بلوز را با شلوار جین فاق‌بلند و دم‌پا گشاد ست کنید. اگر اهل پوشیدن شومیز و پیراهن دکمه‌دار هستید، می‌توانید چند دکمه بالای پیراهن خود را باز بگذارید و فرم یقه را طوری تنظیم کنید که به شکل یقه‌هفت قرار بگیرد.

 

بلوز خود را داخل شلوار قرار دهید

برای این‌که قد شما بلندتر از حالت عادی به نظر برسد کافی‌ست نیم‌تنه بالایتان کوتاه‌تر و پایین‌تنه‌تان بلندتر دیده شود. برای رسیدن به این هدف می‌توانید به‌ سادگی بلوز خود را داخل شلوارتان قرار دهید؛ به‌ خصوص اگر شلواری که انتخاب کرده‌اید فاق‌بلند است. علاوه بر این برای داشتن یک استایل شیک و رسمی می‌توانید شومیز یا پیراهن دکمه‌دار خود را با شلوار رسمی ست کرده و آن را داخل شلوار قرار دهید.

 

لباس‌هایی بپوشید که آستین تنگ‌تری دارند

اگر بازوهای شما بیش‌ از حد به بدنتان نزدیک باشند و به آن بچسبند، اندامتان کوتاه‌تر از حالت عادی به نظر خواهد رسید، پس بهتر است لباس‌هایی با آستین تنگ‌تر انتخاب کنید. در این حالت بین دستان شما و بدنتان کمی فاصله ایجاد می‌شود و در نتیجه اندامتان باریک‌تر و بلندقد دیده شدن را به همراه خواهد داشت. وقتی در روزهای سرد قصد دارید یک کت یا ژاکت انتخاب کنید، حتماً این نکته را به یاد داشته باشید.

 

بلوز خود را کاملاً فیت و متناسب با فرم بدنتان انتخاب کنیدراه‌های بلندقد دیده شدن

هرچه بلوز شما گشادتر یا ضخیم‌تر باشد، بدنتان کوچک‌تر و اندامتان کوتاه‌تر به نظر خواهد رسید. به همین دلیل بهتر است بلوزی را انتخاب کنید که کمی تنگ و متناسب با فرم بدنتان باشد. برای مثال سعی کنید در روزهای سرد فصل زمستان به جای پوشیدن یک سوییشرت ضخیم و پفی، یک پلیور کمی تنگ بپوشید که فرم بدنتان در آن مشخص باشد.

 

روش سوم: از اکسسوری‌های مناسب کمک بگیرید

کفشی انتخاب کنید که قد شما را بلندتر نشان دهد

بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف، کفش پاشنه‌بلند یا لژدار است. ولی اگر با پوشیدن این کفش‌ها احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید صندل یا کفشی به رنگ بژ انتخاب کنید تا به نحوی در کنار پوست‌تان محو شود. این کار باعث می‌شود پاهای شما کشیده‌تر از حالت عادی به نظر برسند. یک بوت بلند نیز از آن دسته کفش‌هایی است که قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. علاوه بر این‌ها اگر قصد دارید با کفش پاشنه‌بلند خود جوراب‌شلواری بپوشید، می‌توانید رنگ کفش را با رنگ جوراب‌شلواری یکسان انتخاب کنید تا پاهایتان کشیده‌تر و بلندقد دیده شدن را به همراه خواهد داشت.

 

یک کت یا ژاکت کوتاه انتخاب کنید

همان‌طور که در قسمت‌های بالاتر هم ذکر کردیم، اگر قد لباس بالاتنه خود را کوتاه انتخاب کنید پاهایتان کشیده‌تر و در نتیجه قدتان بلندتر از حالت عادی به نظر خواهد رسید. به همین دلیل اگر قصد دارید کت یا ژاکت بپوشید، بهتر است قد آن را کوتاه انتخاب کنید، مثلاً تا کمی بالاتر از باسن.

 

رنگ جوراب خود را همرنگ با رنگ شلوارتان انتخاب کنید

اگر فرم شلوار شما طوری است که کمی از جوراب‌تان مشخص می‌شود، باید حتماً رنگ جوراب خود را همرنگ با رنگ شلوارتان انتخاب کنید. برای مثال با شلوار مشکی جوراب مشکی بپوشید. داشتن استایل مونوکروم یا تک‌رنگ، باعث می‌شود اندام شما کشیده‌تر و قدتان بلندتر به نظر برسد.

 

از کلاه یا دستمال‌گردن کمک بگیرید

اگر کاری کنید که توجه دیگران به سمت بالاتنه شما جلب بشود، نوعی تعادل در اندامتان برقرار می‌شود و در نتیجه قد شما بلندتر از حالت عادی به نظر می‌رسد. برای رسیدن به این هدف می‌توانید یک کلاه زیبا بر سر بگذارید یا یک دستمال‌گردن یا شال‌گردن دور گردن خود بپیچید. علاوه بر این سعی کنید رنگ این اکسسوری‌ها را متناسب با رنگ پوست و مو و چشمان خود انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود توجه دیگران به سمت بالاتنه شما جلب بشود. برای مثال اگر چشمان درشتی به رنگ قهوه‌ای دارید، می‌توانید یک کلاه یا یک شال‌گردن قهوه‌ای‌رنگ را با لباس‌های خود ست کنید.

اگر آقا هستید و قصد دارید کت‌ و شلوار بپوشید، می‌توانید یک دستمال جیبی یا یک کراوات با رنگی خاص انتخاب کنید. در این حالت همه به جزئیات استایل شما توجه می‌کنند و قدتان کوتاه به نظر نمی‌رسد.

 

از کمربند نازک استفاده کنید

یکی از راه‌های بلندقد دیده شدن این است که روی کمر پیراهن، شلوار و یا دامن خود یک کمربند ببندید. بهتر است این کمربند تا حد ممکن ظریف و نازک باشد، چون هر چیز ضخیم و بزرگی باعث می‌شود قد شما کوتاه و اندامتان کوچک به نظر برسد. برای مثال اگر پیراهنی دارید که قسمت کمر آن کمی گشاد است، می‌توانید روی آن یک کمربند نازک ببندید.

 

راه‌های بلندقد دیده شدنیک استایل مونوکروم یا تک‌رنگ خلق کنید

سعی کنید رنگ لباس‌ها و لوازم جانبی خود را از توناژهای یک رنگ انتخاب کنید و استایل مونوکروم خلق کنید. اگر هرکدام از لباس‌های شما یک رنگ متفاوت باشند، اعضای بدنتان به چند قسمت مختلف تقسیم می‌شود و قد شما کوتاه‌تر از حالت عادی به نظر می‌رسد. این در حالی است که یک استایل تک‌رنگ یا استایلی که رنگ‌های آن باهم هارمونی دارند، با یکپارچگی خود باعث می‌شود قد شما بلندتر به نظر برسد. مثلاً شما می‌توانید سر تا پا مشکی بپوشید و یک پیراهن و کت و شال‌گردن و کمربند نازک به رنگ مشکی را با هم ست کنید.

 

روش چهارم: برای بهبود فرم بدن خود تلاش کنید

همیشه صاف بایستید

از مهم‌ترین فاکتورها در بلندقد دیده شدن فرم بدن شما است. برای مثال صاف ایستادن می‌تواند قد شما را بلندتر نشان دهد. برای صاف ایستادن سرتان را کمی به سمت جلو بلند کنید، بالاتنه و ستون فقرات خود را به سمت بالا بکشید، شانه‌های خود را رها کنید و با هر قدم پاهای خود را محکم روی زمین قرار بدهید. سعی کنید هر زمانی که می‌ایستید یا راه می‌روید همین حالت را حفظ کنید و همواره از فرم بدن خود آگاه باشید تا بتوانید به‌خوبی آن را کنترل کرده و اصلاحش کنید.

 

صاف بنشینید و اصلاً قوز نکنید

یکی از بدترین عاداتی که معمولاً همه ما داریم، قوز کردن هنگام راه رفتن یا نشستن است. برای این‌که به این حالت دچار نشوید، سعی کنید هروقت پشت میز می‌نشینید ستون فقرات خود را صاف کرده و شانه‌های خود را رها کنید. سعی کنید تمام روز همین حالت را حفظ کنید و همواره از فرم بدن خود آگاه باشید تا بتوانید به‌ خوبی آن را کنترل کرده و اصلاحش کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید