نحوه ست کردن کیف و کفش

اگر اهل دنبال‌کردن ترندهای دنیای مد و لباس باشید، حتماً به‌ خوبی می‌دانید مدت‌هاست دیگر ست کردن کیف و کفش با هم، امری ضروری نیست. حتی بعضی از افراد معتقدند ست کردن کیف و کفش، کاملاً از مد افتاده است. ولی اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به استایل کلاسیک و شیک علاقه دارید، بهتر است هنگام انتخاب کیف و کفش خود یک سری نکات ساده و درعین‌ حال کاربردی را به یاد داشته باشید. به‌ این‌ ترتیب، می‌توانید کیف و کفش خود را به نحوی با هم ست کنید که استایل‌تان هم شیک باشد و هم طبق مد روز. در یادداشت امروز قصد داریم شما را با نحوه ست کردن کیف و کفش آشنا کنیم.

 

آیا ست کردن کیف و کفش با  هم، امری ضروری است؟

ست کردن کیف و کفش با هم ایده خوبی است. با این‌ حال، جواب این سؤال کاملاً به استایل شخص شما، مراسم و محیطی که قرار است در آن شرکت کنید و فصلی از سال که در آن قرار دارید بستگی دارد. اگر در مورد نحوه صحیح ست کردن کیف و کفش اطلاعات زیادی ندارید، نگران نباشید. در ادامه این یادداشت، نکاتی ساده و کاربردی یادآوری می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید کیف و کفش خود را راحت‌تر انتخاب کنید.

 

بایدها و نبایدهای ست کردن کیف و کفش چیست؟

 

بایدها ست کردن کیف و کفش

ست کردن کیف و کفش

رنگ‌ها و طرح‌های یکسان انتخاب کنید

اگر قصد دارید کیف خود را کاملاً با کفش‌تان ست کنید، بهتر است از رنگ‌ها و طرح‌های یکسان استفاده کنید. مثلاً اگر قصد دارید یک کفش خاکستری‌رنگ بپوشید، می‌توانید کیفی به رنگ خاکستری را با آن ست کنید. همین قانون در مورد طرح‌ها نیز صدق می‌کند. فقط به یاد داشته باشید بهتر است کیف خود را به رنگ اصلی زمینه کفش، یا یکی از رنگ‌های برجسته موجود در طرح آن انتخاب کنید.

 

جنس کیف و کفش باید با هم یکی باشد

وقتی نوبت به ست کردن می‌رسد، جنس کیف و کفش هم به اندازه رنگ و طرح آن‌ها مهم است. مثلاً اگر قصد دارید یک بوت چرمی بپوشید، می‌توانید یک کیف از جنس چرم با آن ست کنید. این قانون در مورد هر جنس کیف و کفش دیگری نیز صدق می‌کند.

 

کیف و کفش نباید هم‌زمان جلب‌ توجه کنند

برای آن که استایل خود را کمی از حالت سادگی دربیاورید، کیف یا کفش خود را طوری انتخاب کنید که کمی متفاوت باشد؛ مثل استفاده از یک رنگ یا طرح خاص؛ اما به یاد داشته باشید که کیف و کفش نباید به شکل هم‌زمان جلب‌توجه کنند. در این حالت استایل شما اغراق‌شده به نظر می‌رسد و حتی ممکن است که یک فرد نامرتب و بی‌نظم به نظر برسید! اگر قصد دارید کفشی خاص بپوشید، باید یک کیف کاملاً ساده را با آن ست کنید و برعکس.

 

در استایل خود از طیف‌های متفاوت یک رنگ استفاده کنید

اگر می‌خواهید مطمئن شوید تمام اجزای استایل شما به نحوی با هم هماهنگ‌اند، می‌توانید رنگ آن‌ها را از میان طیف‌های متفاوت یک رنگ خاص انتخاب کنید؛ مثلاً توناژهای تیره و روشن رنگ خاکستری.

 

نبایدهای ست کردن کیف و کفش

 

رنگ کیف و کفش خود را دقیقاً هم‌رنگ با لباس‌های خود انتخاب نکنیدست کردن کیف و کفش

اگر رنگ کیف و کفش شما دقیقاً هم‌رنگ با دیگر اجزای استایل‌تان باشد، ازنظر دیگران این‌طور به نظر می‌رسد که این ست کیف و کفش دقیقاً از همان پارچه لباس‌های شما دوخته شده است. در عوض، سعی کنید از طیف‌های متفاوت یک رنگ، یا رنگ‌های پایه و خنثی مثل رنگ سفید یا مشکی استفاده کنید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید رنگ کفش شما همیشه باید چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ لباس‌تان باشد.

 

جنس کیف و کفش خود را دقیقاً مثل لباس‌های خود انتخاب نکنید

این‌که کیف و کفش از یک جنس دوخته شده باشند اشکالی ندارد، اما یادتان باشد بهتر است سر تا پا از یک جنس پارچه لباس نپوشید. به‌ عنوان‌ مثال، اگر جنس کیف و کفش شما چرمی است لباس‌های چرمی انتخاب نکنید. در عوض سعی کنید از جنس‌ها و بافت‌های متفاوتی استفاده کنید و با آزمو ن‌و خطا استایل‌های خلاقانه‌ای ایجاد کنید.

 

کیف و کفش شما نباید دقیقاً یک طرح مشابه داشته باشند

همان‌طور که در قسمت‌های بالاتر نیز اشاره کردیم، کیف و کفش شما نباید به شکل هم‌زمان جلب‌ توجه کنند. درنتیجه بهتر است از یک طرح شلوغ و یکسان (مثلاً طرح گل‌دار) برای کیف و کفش خود استفاده نکنید. در عوض می‌توانید کیف یا کفش خود را کاملاً ساده و به رنگ یکی از رنگ‌های اصلی داخل طرح مورد نظر انتخاب کنید. (مثلاً می‌توانید یک کفش طرح پلنگی را با یک کیف ساده مشکی ست کنید.)

 

فصل‌های مختلف را باهم ترکیب نکنید!

همان‌طور که هیچ‌وقت روی یک لباس تابستانی پالتو نمی‌پوشید، هرگز نباید کیف و کفش خود را هم مطابق با دو فصل متفاوت انتخاب کنید. به‌ عنوان‌ مثال، شما نمی‌توانید یک صندل تابستانی را با یک کیف از جنس بافتنی ست کنید.

 

مراسمی که قرار است در آن شرکت کنید را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب کردن کیف و کفش به یاد داشته باشید، این است که قصد دارید این کیف و کفش را در چه مراسمی و در چه مکانی بپوشید. به‌ عنوان‌ مثال، شما نمی‌توانید در مراسم عروسی دوست صمیمی خود یک کفش کتانی بپوشید، یا با یک کیف کوچک و رسمی به کوهنوردی بروید.

 

دیدگاهتان را بنویسید