لینن، سفر، و ماشین لباسشویی

لینن، سفر و ماشین لباس‌شویی

لباس‌های لینن برای هوای گرم بسیار مناسبند، آسان شسته شده و زود خشک می‌شوند، بنابراین شما مجبور نیستید که حین سفر یا پس از تعطیلاتی لذت‌بخش، نگران شستن لباس‌ها باشید. به سادگی از مواد شوینده‎ی مناسب استفاده کنید و با دمای آب ۳۰درجه، لباس‌ها را بشویید. اگر از خشک‌کن استفاده می‌کنید، لینن‌ها را با دور پایین، نهایتاً ۴۰۰، خشک‌ کرده و آن‌ها را نیمه‌مرطوب پهن کنید.

وقتی هوا گرم‌ می‌شود، یا قرار است تعطیلات را در یک محیط‌ شلوغ بگذرانیم، لباس‌های لینن معمولاً بهترین انتخاب هستند. چرا؟ الیاف طبیعی اجازه می‌دهند پوست ما به راحتی نفس بکشد و به همین خاطر شرایط خنک‌تری را تجربه کند. اما این سؤال مطرح است که استفاده از لینن چقدر عملی‌ست؟ آیا آن را می‌توان بدون این‌که آسیب ببیند در ماشین لباسشویی انداخت؟ برخلاف تصور عموم، نگهداری و شستن این الیاف بسیار آسان است. کافی است تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

لینن از کتان بافته شده‌ است. این پارچه، یک فیبر طبیعی است که می‌تواند مقدار زیادی آب را جذب کند. همین امر باعث می‌شود در هنگام شستن یا پوشیدن آن چروک‌های زیادی ایجاد شود. اگر شما به اندازه‌ی کافی فضای خالی برای چرخش لباس در ماشین لباسشویی داشته‌ باشید، آن‌ها را با کمترین مقدار چروک، تحویل خواهید گرفت. 

برای شستشوی لینن، ابتدا برچسب دستورالعمل روی لباس را به دقت بررسی کنید و سپس این مراحل را دنبال کنید:
لباس‌ها را دسته‌بندی کنید: ظریف‌ها، تیره‌ها، روشن‌ها؛ سپس هر دسته را جدا بشویید.
مواد شوینده‎ی مناسب استفاده کنید.
برنامه‌ای را انتخاب کنید که شامل شستشوی کوتاه، و چرخش ملایم باشد.
دمای آب را حداکثر ۳۰درجه انتخاب کنید.
دور خشک‌کن را حداکثر ۴۰۰ انتخاب کنید.
زمان شستشو را حداکثر ۳۵دقیقه انتخاب کنید. 
هنگامی که چرخش به پایان رسید، بلافاصله لباس را از ماشین خارج کنید تا لباس‌ها دچار چروک‌های اضافه نشوند.
لباس را با چوب‌لباسی آویزان کرده یا بر روی سطح صاف پهن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید