درباره‌ی وال بیشتر بدانیم

درباره‌ی وال بیشتر بدانیم

«وال» پارچه‌ای ظریف از الیاف طبیعی‌ست که از گیاه پنبه بافته می‌شود. این پارچه بسیار نازک، سبک، و خنک است. به همین نسبت نیز دوام و استحکام کمتری داشته و حین مصرف به مراقبت بیشتری نیاز دارد. درصد پنبه در والِ مرغوب بالاتر است، بنابراین خنک‌تر است، لیز نیست، الکتریسیته‌ی ساکن را در خود نگاه نمی‌دارد و به بدن نمی‌چسبد، و دانه‌های پنبه بعد از چند بار مصرف در سطح پارچه قابل مشاهده است.

وال نامرغوب (با الیاف مصنوعی) درصد پلی‌استر بالاتری دارد، ظرافت و خنکی وال طبیعی را ندارد، لیز است، الکتریسیته‌ی ساکن دارد و به بدن می‌چسبد، گلوله‌های پنبه در سطح آن ایجاد نمی‌شود، دوام بیشتری دارد.

پارچه‌ی وال پیشنهادی جذاب، متنوع، و رنگارنگ برای فصول گرم است. شال‌های خنک، روپوش‌های رها و آزاد و پیراهن‌های سبُک و گشاد انتخاب‌هایی مناسب برای این پارچه‌ی ظریف و زیبا محسوب می‌شوند.

به خاطر داشته باشید پوشیدن لباس‌های وال همیشه خطر نخ‌کش شدن و بازشدن درزها را به خاطر بافت شکننده‌ی این نوع پارچه به همراه دارد. بنابراین همیشه لباس‌هایی با استایل گشاد برای این پارچه مناسب‌اند، تا هنگام نشست و برخاست، درزهای لباس از هم گسسته نشوند.

راهنمای شستشوی وال:
لباس را با آب ۳۰ درجه سانتی‌گراد بشویید.
از دور پایین خشک‌کن استفاده کنید.
از سفیدکننده استفاده نکنید.
لباس را با حرارت پایین اتو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید